Aktualizace POHODA 2010 rel. 9506

23. ervenec 2010
Byla vydána aktualizace účetního programu POHODA 2010 rel. 9506.

Pokud máte zájem o účetní program Pohoda 2010, můžete jej výhodně zakoupit v obchodě BlahaSoft nebo v obchodě Účetní programy.eu. Můžete také navštívit specializovaný web o účetnictví Pohoda.

Aktualizace přináší následující změny:

Fakturace

  • V tuzemských příkazech k úhradě vytvářených prostřednictvím služby MultiCash pro Tatra banku se variabilní symbol rozšiřuje zleva o nuly až do délky deseti znaků.
  • Do dokladů nelze vkládat zakázky, které jsou již zcela uzavřené.

Příspěvkové organizace

  • Program POHODA podporuje v agendě Účetnictví/Výkazy pro MF všechny tiskové sestavy pro účetní výkazy Rozvaha, Výkaz zisku a ztráty a Příloha č. 5 a č. 6. V sekci Obecné označte části přílohy, které budou odesílány.
  • Agenda Výkazy pro MF slouží pouze k vyexportování jednotlivých výkazů do formátu XML nebo GXML. Odeslání na krajské úřady a CSÚIS uživatel provede mimo aplikaci POHODA. Pokud je výkaz pouze vytvořen, ale neprovedete jeho sestavení, budou odeslána prázdná data. Postup pro export dat naleznete v nabídce Nápověda/Témata nápovědy, v sekci Jak postupovat, oddíl Příspěvkové organizace a na stránkách www.stormware.cz.
  • V agendě Přístupová práva lze nastavit práva pro agendu Účetnictví/Výkazy pro MF. Automaticky je tato agenda dostupná pouze administrátorovi.

Ostatní

Při tisku sestav obsahujících odřádkovaná pole, vyexportovaných z programu POHODA do programu Excel již nedochází k tisku speciálních znaků.

Novinky

Pohoda 2018 obsahuje novou agendu pro podporu GDPR.
Dobrá zpráva - dle nového ceníku Pohody platného od 1.9.2017 bude aktualizace (Servis) Pohody na rok 2018 levnější než loni.
Byla uvolněna nová verze účetnictví Pohoda 2017 prosinec 2016, rel. 11500.
Všechny varianty Pohody v roce 2017 od verze Mini výše budou podporovat elektronickou evidenci tržeb EET.

Vaše pozice: Úvod

Účto Tichý