Aktualizace POHODA 2010 rel. 9407

22. duben 2010
Byla vydána aktualizace účetního programu POHODA 2010 rel. 9407.

Byla vydána aktualizace účetního programu POHODA 2010 rel. 9407.

Pokud máte zájem o účetní program Pohoda 2010, můžete jej výhodně zakoupit v obchodě BlahaSoft nebo v obchodě Účetní programy.eu.

Byla upravena komunikace s Datovou schránkou, službou Monitoring licenci a export dat do formátu ISDOC.

Personalistika a mzdy

  • Do agendy Personalistika bylo na záložku Doplňkové údaje doplněno pole Důchod přiznán od, které je přístupné pouze při zvolení druhu důchodu 2 (Invalidita 3. stupně) nebo 8 (Invalidita 1. nebo 2. stupně). Údaj se použije na tiskopis Příloha k žádosti o nemocenské dávky jako začátek rozhodného období, neboť u zaměstnance, který byl uznán invalidní, se za vznik pojištění, od kterého se stanoví rozhodné období, považuje den, v němž byla uznána jeho invalidita.
  • Na tiskopis Přehled o výši pojistného a vyplacených dávkách již nevstupují do pole Počet zaměstnanců ti zaměstnanci, kterým skončil pracovní poměr, ale mají v daném měsíci vyúčtování přeplatků z ročního zúčtování.
  • Na tiskové sestavě Přehled o platbě zdravotního pojištění zaměstnavatele nevstupují do počtu zaměstnanců ti zaměstnanci, kterým je po ukončení pracovního poměru vyplácen příjem, ze kterého je odváděno zdravotní pojištění. Dojde pouze k navýšení částek úhrnu vyměřovacích základů a výše pojistného.
  • Pro rok 2010 byla v agendě Globální nastavení zrušena sekce Velké mzdy do r. 2008. V souvislosti s tím byla odstraněna pole týkající se nemocenských dávek vyplácených nejpozději do roku 2009.
  • Byl aktualizován tiskopis ELDP na vzor I/2010.

Homebanking

  • Pro export příkazů prostřednictvím služby MultiCash bylo u bank ABN AMRO BANK, Commerzbank a Oberbank AB přidáno pole AV (účel platby).
  • Byl zapracován nový formát MultiCash 3.2.

Ostatní

  • Bylo opraveno ověřování DIČ přes informační systém VIES.
  • Pokud se u majetku přeruší odpisování v režimu pobočkového zpracování dat Účetní/Klient, správně se tato změna projeví i v účetním (peněžním) deníku poboček (Klient).

Kasa

V agendě Kasa Online již není možné opakovaně refundovat prodejku.

Novinky

Pohoda 2018 obsahuje novou agendu pro podporu GDPR.
Dobrá zpráva - dle nového ceníku Pohody platného od 1.9.2017 bude aktualizace (Servis) Pohody na rok 2018 levnější než loni.
Byla uvolněna nová verze účetnictví Pohoda 2017 prosinec 2016, rel. 11500.
Všechny varianty Pohody v roce 2017 od verze Mini výše budou podporovat elektronickou evidenci tržeb EET.

Vaše pozice: Úvod

Účto Tichý